pic
logo
pic pic aktualne-cislo archiv predplatne reklama vydavatelstvo pic

 11/2017

obsah-casopisu

Spánok bez spodnej bielizne je liečivý

 

Spánok je pre človeka nepopierateľne dôležitým zdrojom energie. Okrem iného ovplyvňuje aj naše správanie sa počas celého dňa. Pokiaľ sa potrebujete cítiť fit aj v práci, mali by ste dohliadnuť na jeho kvalitu. Uvádza sa, že vo veľkej miere je dôležité spať bez spodného oblečenia, čo sa stáva v mnohých prípadoch predmetom zaujímavých diskusií. Prečo je lepšie spať len v Adamovom rúchu, vám prezradíme práve teraz.

Zabránite nespavosti
Celý spánok a jeho kvalita sa odvíja od toho, v akom prostredí a podmienkach sa nachádza naše telo. Akékoľvek rušivé momenty sa na ňom automaticky odzrkadľujú. Jedným z nich je aj naše oblečenie, v ktorom spíme. Teplota tela môže byť potom obmedzovaná a automatická regulácia je znížená. Dokonca vedecké štúdie preukázali, že nespavosť a telesná teplota počas spánku spolu veľmi úzko súvisia, takže sa postarajte o to, aby vaše telo malo dostatok komfortu.

Pomalšie starnete
Pokiaľ sme spomínali dobré podmienky, v ktorých musí byť celý organizmus počas optimálnych 7 hodín spánku, mali by sme mu zaobstarať taštičkové matrace. Uvoľňujú svalové napätie a sú dokonalou oporou chrbtice. Pokiaľ budete ešte spať bez oblečenia, pocítite ich jemnosť a príjemný materiál, z ktorého sú vyrobené. Pri takomto kvalitnom spánku začne vaše telo produkovať viac melatonínu. Je to rastový hormón, ktorý sa dokáže postarať aj o spomalené starnutie. Jeho produkcia pôsobí ako protivráskový krém, ktorý má obsah tých najvýživnejších látok pre vašu pleť.

Zlepšíte si svoje sebavedomie
Mnohí ľudia majú tendenciu skrývať svoje telo pred očami verejnosti. V niektorých prípadoch je to stereotyp a "tabuizované" prostredie. Pokiaľ si však doprajete spánok v nahote a naučíte sa svoje telo milovať, máte väčšiu pravdepodobnosť sa zmieriť aj so svojím sebavedomím. Pri kúpe luxusných matracov to nebude žiadny problém, pretože tie vás dostanú do maximálnej pohody a zároveň sa postarajú o komfort.

 

 

harmonia linia relax
DATACOM EU s.r.o.